28 september 2025 – Door Susan Pronk
Zaterdag 27 september was het Nationale Burendag. Ook bij ons in de wijk een dag die we graag met en voor elkaar willen vieren.
In de Kopsstraat, welke wederom weer goed autovrij was, waarvoor onze dank, werd een 17 meter lange opblaasbare stormbaan geplaatst. Deze werd de hele dag goed gebruikt door vele kinderen, een groot succes dus wederom.

Ook waren er spelletjes en limonade voor de kinderen en een leuke speurtocht met een prijs voor iedereen!

De lekkere koffietjes, biologische thee, brownies en boterkoek kwamen uit de Coffee Jeep van Erik Ruts. Zo werd het een leuke ontmoetingsplek voor de buurtbewoners.

Ondertussen werd Het Zaeltje al klaar gemaakt voor de sjoelcompetitie. Het begon rustig maar al snel liepen velen van jullie naar binnen. Niet alleen om te sjoelen maar ook om te smullen van de taarten die klaar stonden, haha.

Om 17 uur was het tijd voor een primeur; een optreden van het Rosehaghe koor. Met elkaar zingen brengt lol en dat zag je! Volgend jaar weer en misschien wel met meer?
De kinderen zaten al met smart te wachten op de poffertjes en de ijscokar. Na een middag buiten en met elkaar spelen heb je natuurlijk trek gekregen. Ook voor de volwassenen was er een feestmaal. Deze keer verzorgd door Eef&Lien, een heerlijk buffet met mooie Indonesische gerechten. Met 70 mensen aan tafel, samen eten, mooie ontmoetingen en leuke gesprekken. Rosehaghe, je bent en blijft bijzonder mooi!

Burendag 2025 was zeer geslaagd, enorm te danken aan alle vrijwilligers en Het Zaeltje!
Tot volgend jaar!
‘Samen zijn
wij Rosehaghe’
Rosehaghe, een dorp in de stad met een eigen karakter. Met haar 138 eengezinswoningen, 2 bovenwoningen en een verenigingsgebouw is Rosehaghe een van de kleinste, zelfstandige woningbouwverenigingen in Nederland. Een unieke woongemeenschap, bestuurd door de bewoners zelf. Samen zijn wij Rosehaghe.